Разлика помеѓу преработките на „Слово љубве (издавачка куќа)“

нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: '''Слово љубве''' е центар за издаваштво, промоција и претставување на автори и дела. Ф...)
 
== Издавачка дејност ==
 
Издавачката дејност на Слово љубве е поделена на неколку едиции меѓу кои се издвојуваат: едицијата МОЈА''Моја'' (едиција на прва авторска книга); ВЕЗИЛКА''Везилка'' (едиција на речници); ПРЕВОДИ''Преводи'' и РОМАНИ''Романи''.
 
Издавачки центар Слово љубве соработува со други издавачи од регионот, посебно на превод и афирмација на современата македонска и српска книжевност. Во соработка со НВО Буквибукс реализира обуки, работилници и други јавни настани со цел на поширока афирмација на книжевно стваралаштво.
 
==Наводи==
{{наводи}}
 
 
 
[[Категорија:Македонски издавачки куќи]]