Разлика помеѓу преработките на „Лука Циндриќ“

Додадени 212 бајти ,  пред 5 години
с
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Infobox handball biography | name = Лука Циндриќ | image = <!-- Format: Player Photo.jpg --> | image_size...)
 
с
<nowiki>'''Лука Циндриќ'''</nowiki> (роден на 06 Јуни 1996 година во Огулин) е хрватски ракометар кој игра за екипата на РК Вардар.{{Infobox handball biography
{{Infobox handball biography
| name = Лука Циндриќ
| image = <!-- Format: Player Photo.jpg -->
142

уредувања