Денис Ричи: Разлика помеѓу преработките

Одземени 122 бајти ,  пред 7 години
Бришење на "Medal_lg.jpeg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на Natuur12 поради: Per
[проверена преработка][проверена преработка]
(Бришење на "Dennis_MacAlistair_Ritchie_.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на [[commons:User:Ta)
(Бришење на "Medal_lg.jpeg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на Natuur12 поради: Per)
 
== Награди ==
 
[[Податотека:Medal lg.jpeg|мини|250п|Томпсон, Ричи и [[Бил Клинтон|Клинтон]]]]
 
=== Тјурингова награда ===