Нилосахарски јазици: Разлика помеѓу преработките

Додадени 533 бајти ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 39 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q33705 (translate me))
Нема опис на уредувањето
********** [[Сурмиски јазици]]
********** Нилски јазици
 
==Надворешни врски==
* [http://multitree.org/codes/nsah Nilo-Saharan Јазично стебло на нилосахарските јазици]
* [http://rogerblench.info/Language/Nilo-Saharan/NS%20page.htm Роџер Бленч: нилосахарски јазици]
** [http://rogerblench.info/Language/Nilo-Saharan/General/NS%20language%20list.pdf Список на нилосахарски јазици]
* [http://starling.rinet.ru/maps/maps15.php?lan=en Карта на нилосахарски јазици]
 
{{Нило-сахарски-јазици-никулец}}