Разлика помеѓу преработките на „Сашко Коцев“

Одземени 558 бајти ,  пред 5 години
с
Отстрането уредувањето на 213.135.167.198 (разговор), вратено на последната верзија на Bjankuloski06
(Мала Биографија,слика и опис на Сашко Коцев.)
с (Отстрането уредувањето на 213.135.167.198 (разговор), вратено на последната верзија на Bjankuloski06)
{{Инфокутија за личност
|име= Сашко Коцев
|портрет=
|портрет=http://plusinfo.mk/Upload/Images/1781922_10152469192357029_8456037539772999154_n.jpg
|px=220px
|опис=
|опис=Еден од најдобрите комичари кој може да ви го насмее лицето и да ви го направи денот да ви биде поинтересен..
|роден-дата=
|роден-место=
 
==Биографија==
Сашко Коцев дипломирал на [[Факултет за драмски уметности - Скопје|Факултетот за драмски уметности]] - [[Скопје]] во класата на [[Владимир Милчин]].Тој има снимено неколку филмови и е исто така водител на Златна Бубамара На Популарноста.Неговиот прв филм бил снимен во 2006година и се вика Струмоглави.
 
== Театарски улоги ==