Дафина Зеќири: Разлика помеѓу преработките

Додадени 2.696 бајти ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][непроверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Во септември на фестивалот Полифес "Amazing Girl" ја освои наградата на публиката по трет пат. Дафина Зеќири ја импресионираше публиката со два успешни клипови: "Shumë Larg" (Pulla Pictures) и "Amazing Girl" (Entermedia). Исто така и ја рекламира ТЕБ банк.
Во 2010 година Дафина докажа дека има прекрасен вокал со пеење во живо на РТК,во емисијата "Oxygen".После успехот во емисијата Дафина Зеќири отпатувала во Австралија за да сними спот на новата песна.Таа соработува со продуцентот Камерон Диаз,и со кореографот на познатата пејачка [[Бритни Спирс]].Песната е на англиски јазик ,бидејќи секој пејач има свој сон неговите песни да се емитуват на сранските станици.Дафина дава изјава на интервју дека таа не гледа конкуренција ,туку само ги почитува колегите. -„За мене имаат свое место,секој има свој стил.“.По освојувањето на наградата и добивање на трофејот ''Видео Фест''co песната ''Ми се допаѓаш''ја реализира рекламата за компанијата Танго, и стана блиска со пејачот „ Ледри Вула “.
== Наводи ==Во летото на 2011 година беше на вистина жешка ѕа љјубителите на ДАафина со нов видео клип "Dangerously In Love".
== Наводи ==
{{наводи}}Клипот се снимаше во Австралиа од ИМАГИНЕ Creative.Муѕика и текст беа направени од Дафина, а уредувањето носи потпис од Cekic.Во поечетокот на октомври е иѕдадено клипот од песната "My Swag" реалиѕиран од Imagine Creative.
{{наводи}}
Во 2012 Дафина беше номинирана на Видео фест и победил три награди „Best performance“,„Best styling“ и „Best Female“.После некоје време Дафина издава клип ‘Tonight‘ во соработка со пеачот [[Ледри Вула]].Клипот Tonight во пок од две недели клипот имал над еден милион гледаност и беше слушен во многу земји.Во текот на годината Дафина се врати во Америка ѕа да има повекје успех во музичката кариера.За празници Дафина се вратил во КОсово со еден по убав стил,и со една нова песна во стилот на реге.
 
Во 2013 година во текот на јануари Дафина напраил нов клип со песната ’Veq Ti’и стнала уште по популарна.И така во секоја година пеачката вадеше по неколку песни со спот.
Дафина Зеќири има живот кој е многу контроверзно.Она како малечка живеела само со мајка му,затоа што со таткому имаше многу проблеми.Исто така и се зборува и за нејзината љубовна врска која траеше две години.После некое време она признавал дека е во врска со пеачот Ледри Вула со кого работи и прави неколку убави песни кој се веднаш прифатени од фановите.Поради неДОразбирање ја прекинува врската и заминаува за Америка за да се соземе, но кога се вракјала во Косово вади нова песна со Ледри на која се гледа дека сеуште е заедно со него.
== Надворешни врски ==
*[http://translate.google.com/translate?hl=en&sl=sq&u=http://dafinazeqiri.com/&ei=0w-fTZGCMImE0QGOpNGLBQ&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=14&ved=0CGYQ7gEwDQ&prev=/search%3Fq%3DDafina%2BZeqiri%26hl%3Den%26client%3Dfirefox-a%26hs%3Ds5r%26rls%3Dorg.mozilla:en-US:official%26prmd%3Divnso Интернет страницата на Дафина Зеќири {'''англиски'''}]
25

уредувања