21 јуни (родени): Разлика помеѓу преработките

Додадени 120 бајти ,  пред 7 години
дополнување
Нема опис на уредувањето
(дополнување)
|valign="top" align="right"|[[1905]] 
|[[Жан Пол Сартр]] — француски [[филозоф]] и [[писател]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1921]] 
|[[Џејн Расел]] — американска [[глумица]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1954]]