Разлика помеѓу преработките на „Ладога (езеро)“

Додадени 19 бајти ,  пред 5 години
с
с (Removing Link FA template (handled by wikidata))
с (oтстранета Категорија:Карелија; додадена Категорија:Република Карелија со помош на HotCat)
 
[[Категорија:Езера во Русија]]
[[Категорија:Република Карелија]]
[[Категорија:Невски слив]]
[[Категорија:Ленинградска област]]
1.145

уредувања