14 март (родени): Разлика помеѓу преработките

Додаден 141 бајт ,  пред 7 години
дополнување
сНема опис на уредувањето
(дополнување)
|valign="top" align="right"|[[1930]] 
|[[Бистрица Миркуловска]] — македонски поет, раскажувач, писател за деца и преведувач.
|-
|valign="top" align="right"|[[1933]] 
|[[Квинси Џонс]] — американски музичар и продуцент.
|}
<noinclude>