Категорија:Занаетчии: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
{{Катпов|Занаетчија}}
[[Категорија:Уметници]]
{{рв|Artisans}}
 
[[Категорија:Занаети| ]]
[[Категорија:Занимања]]
[[Категорија:Уметници]]
[[Категорија:Луѓе по занимање]]