Разлика помеѓу преработките на „Фудбалска лига Чемпионшип“

с
нема опис на уредувањето
с
с
| основана = 2004<br />1892-1992 (како ''Втора Дивизија'')<br />1992-2004(како ''Прва Дивизија'')
| клубови = 24
| промоција = [[Премиер лига на Англија|Премиер лига]] (прва лига)
| испаѓање = [[Англиска Лига Еден|Лига Еден]] (трета лига)
| нивоа = [[Првенство во фудбал на Англија|2]]