28 август (починале): Разлика помеѓу преработките

Додадени 149 бајти ,  пред 7 години
дополнување
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
(дополнување)
|valign="top" align="right"|[[1968]] 
|[[Антон Панов]] — истакант македонски [[писател]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1987]] 
|[[Џон Хјустон]] — [[САД|американски]] [[филмски режисер]].
|}
<noinclude>