Разлика помеѓу преработките на „Компас“

Додадени 279 бајти ,  пред 6 години
нема опис на уредувањето
(Одбиени последните 2 промени во текстот (од 77.29.69.173) и вратена преработката 3197273 на M4r51n)
[[Категорија:Навигациска опрема|Компас]]
[[Категорија:Ориентација|Компас]]
ova alatka e od golema korist mozete da vi odredi pravci na sataliti.
moze da vi pomogne da pronajdete metal vo pocvavta dokolku ste vo blizina na metal kompaso ne
ne moze da vi gi pokaze pravci, ke morate da se otrgneto od mestoto za da moze ispravnno
da gi odredi pravcite.
Анонимен корисник