31 мај (починале): Разлика помеѓу преработките

Додадени 119 бајти ,  пред 7 години
дополнување
[проверена преработка][проверена преработка]
(дополнување)
(дополнување)
|valign="top" align="right"|[[1978]] 
|[[Јожеф Божик]] — унгарски [[фудбалер]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1983]] 
|[[Џек Демпси]] — американски [[боксер]].
|}
<noinclude>