Нил Армстронг: Разлика помеѓу преработките

Додадени 1.005 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][непроверена преработка]
(Откажано уредувањето 3273292 на уредникот 95.180.199.178 (разговор))
Нема опис на уредувањето
[[Категорија:Родени во 1930 година]]
[[Категорија:Починати во 2012 година]]
Тој исто така бил воздушен инженеринг, поморски пилот , тест пилотот, и како универзитетски професор. Пред да стане астронаут, Армстронг бил офицер во американската морнарица и служел во Корејската војна. По војната, тој заработил степен неговата диплома во Пурдју универзитет и служи како тест пилот во Националниот Советодавен комитет за аеронаутика со голема брзина лет станица, сега познат како Драјден лет Истражувачкиот центар , каде што се најавени над 900 летови. Тој подоцна завршил додипломски студии на Универзитетот во Јужна Калифорнија.
Анонимен корисник