17 мај (починале): Разлика помеѓу преработките

Додадени 126 бајти ,  пред 8 години
дополнување
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
дополнување
Ред 17:
|valign="top" align="right"|[[1985]] 
|[[Нешо Марковски]] — македонски новинар.
|-
|valign="top" align="right"|[[2002]] 
|[[Ладислав Кубала]] — унгарски [[фудбалер]]
|}
<noinclude>