31 мај (починале): Разлика помеѓу преработките

Додадени 118 бајти ,  пред 7 години
дополнување
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
(дополнување)
|valign="top" align="right"|[[1962]] 
|[[Адолф Ајхман]] — нацистички функционер, обесен по судскиот процес во кој е утврдено дека е виновен за смртта на шест милиони луѓе.
|-
 
|valign="top" align="right"|[[1978]] 
|[[Јожеф Божик]] — унгарски [[фудбалер]].
|}
<noinclude>