Отвори го главното мени

Промени

Додадени 10 бајти ,  пред 4 години
с
 
== Надворешни врски ==
{{рвризница|Syria}}
* [http://www.mofa.gov.sy МНР на Сирија]
* {{CIA World Factbook link|sy|Сирија}}