Отвори го главното мени

Промени

Одземени 53 бајти, пред 4 години
с
== Надворешни врски ==
{{рв|Syria}}
 
* [http://www.mofa.gov.sy МНР на Сирија]
* {{CIA World Factbook link|sy|Сирија}}
* {{dmoz|Regional/Middle_East/Syria}}
* {{wikiatlas|Сирија}}
* {{wikivoyage|Syria}}