Земја: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
* синоним за [[држава]]
* синоним за [[Земјина кора]] или плодна [[почва]]
* „[[Земја (песна)|Земја]] - песна од [[Никола Вапцаров]].