Разлика помеѓу преработките на „Скратеници во македонскиот јазик“

нема опис на уредувањето
:'''ЦО''' - ''централен одбор''
 
Покрај овие, во македонскиот јазик се преземени и некои меѓународни скратеници како: ФИФА, УНИЦЕФ, УНРРА, АФП и сл..
 
== Наводи ==
Анонимен корисник