Разлика помеѓу преработките на „Разговор со корисник:Brba~mkwiki“

Направено е преименување
с (Maintenance script ја премести страницата Разговор со корисник:Brba на Разговор со корисник:Brba~mkwiki без да остави пренасочување: Автоматски прем...)
(Направено е преименување)
</div> 04:42, 18 март 2015 (CET)
<!-- SUL finalisation notification -->
 
== Направено е преименување ==
 
<div class="plainlinks mw-content-ltr" lang="mk" dir="ltr">
Сметкава е преименувана како дел од последниот чекор на [[m:Special:MyLanguage/Single User Login finalisation announcement|спроведувањето на еднокорисничката најава]]. Доколку ја поседувате оваа сметка, можете да се [[{{#special:userlogin}}|најавите со претходното корисничко име и лозинка]] за да добиете повеќе информации. Ако не ви се допаѓа новото име на сметката и сакате да го смените, најавете се, па послужете се со образецот „[[{{#special:GlobalRenameRequest}}|Барање за преименување на обединувањето
]]“. -- [[m:User:Keegan (WMF)|Keegan (WMF)]] ([[m:User talk:Keegan (WMF)|разговор]])
</div> 22:47, 21 април 2015 (CEST)
<!-- SUL post-rename notification -->