Разлика помеѓу преработките на „Гошинце“

Одземени 919 бајти ,  пред 6 години
с (Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q3071393 (translate me))
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Гошинце''' е село во [[Општина Липково]].
 
{{Мак-никулец}}
<!-- Ако имате податок, напишете го после знакот = -->
{{Инфокутија за село во Република Македонија|
| слика мапа=
| име=Гошинце
| општина=[[Општина Липково]]
| популација=
| поштенски број=
| надморска височина=
| географска широчина=42° 13' 33" сев. ш.
| географска должина=21° 30' 20" ист. д.
| lat_dir=N | lat_deg=42 | lat_min=13 | lat_sec=33
| lon_dir=E | lon_deg=21 | lon_min=30 | lon_sec=20
| веб=
}}
 
== Географиja и местоположба ==
 
== Историja ==
 
== Економија ==
 
== Демографија ==
 
== Општествени институции ==
 
Анонимен корисник