Разлика помеѓу преработките на „Мец“

Додадени 119 бајти ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 74 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q22690 (translate me))
с
 
Мец е збратимен со:
 
* [[Податотека:Flag of Germany.svg|20px|]] [[Трир]], Германија, од 1957
* [[Податотека:Flag of Israel.svg|20px|]] [[Кармиел]], [[Израел]], од 1984
* [[Податотека:Flag of the United Kingdom.svg|20px|]] [[Глостер]], Велика Британија
* [[Податотека:Flag of Luxembourg.svg|20px|]] [[Луксембург (град)|Луксембург]], [[Луксембург]]
 
 
{{Франција-гео-никулец}}
 
 
{{Префектури на регионите во Франција}}
 
[[Категорија:ФранцијаМец| ]]
[[Категорија:Градови во Франција]]
[[Категорија:Општини во Мозел]]
[[Категорија:Префектури во Франција]]