Разлика помеѓу преработките на „Лисици“

Додаден 41 бајт ,  пред 5 години
с
додадена Категорија:Лисици со помош на HotCat
с (додадена Категорија:Лисици со помош на HotCat)
* ''Ronald M. Nowak'' Walker's carnivores of the world – JHU Press, 2005
* ''Xiaoming Wang, Richard H. Tedford, Mauricio Anton'' Dogs: Their Fossil Relatives and Evolutionary History — Columbia University Press, 2010
 
[[Категорија:Лисици| ]]
 
[[simple:True fox]]