Дафина Зеќири: Разлика помеѓу преработките

Одземени 2 бајти ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
{{Infobox musical artist
|name = Дафина ЗеќириЗечири
|image =
|image_size =
|past_members =
}}
'''Дафина ЗечќириЗечири''' позната како (Даффу) родена на 14.04.1991 Верберг во Шведска. Се вратила во Косово како обична девојка и ододма се прославила.Со својата прва песна таа се најде на топлистите мегју првите пеачи.Со нејзиниот убав глас и нејзиното танцуваље Дафина се смести мегју нај добрите и нај бараните пеачки во Косово. Дафи е нејзиното уметничко име. Прв пат се појавува во музичката сцена кога имала само 4 години,на свои 7 години пеела во хор во Шведска. Она беше една од нај бараните текстопици на албанската музика,оти кога имаше 10 години пишал неколку песни.Нејзиниот талент за музика и понатаму го назвива во средно музично училиште.
25

уредувања