Разлика помеѓу преработките на „Џузепе Ди Стефано“

нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 25 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q312324 (translate me))
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
[[File:Giuseppe di Stefano - 1983.jpg|thumb|Уредување на Џузепе Ди Стефано (1983).]]
'''Џузепе Ди Стефано''' ([[Италијански јазик|италијански]]: ''Giuseppe Di Stefano'') ({{роден на|24 |јули|1921}}-{{починал на|3|март|2008}} во [[Катанија]]) бил еден од најпознатите [[италија]]нски [[Опера|оперски]] пејачи со брилијантна кариера, која траела од почетокот на 40-тите до почетокот на 70-тите години на [[20 век]].
 
3

уредувања