Разлика помеѓу преработките на „Конквистадор“

Одземени 25 бајти ,  пред 5 години
с
нов клуч за подредување на Категорија:Конквистадори: " " со помош на HotCat
с
с (нов клуч за подредување на Категорија:Конквистадори: " " со помош на HotCat)
{{Историја-никулец}}
 
[[Категорија:Конквистадори|Конквистадори ]]
[[Категорија:Шпанска колонизација на Америка]]
[[Категорија:Шпанско колонијално царство]]