Разлика помеѓу преработките на „Порторож“

Додадени 152 бајти ,  пред 6 години
с
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-[[Category: +[[Категорија:))
 
== Надворешни врски ==
{{commonscatрв|Portorož}}
* [http://www.geopedia.si/Geopedia_en.html#L410_F10123011_T13_b4_x393920.668_y39620.15_s13 Порторож на Geopedia]
* [http://www.portoroz.si/EN/default.asp Официјално мрежно место]
 
{{Словенија-никулец}}
 
{{Словенија-гео-никулец}}
 
{{Словенечка ривиера}}
 
[[Категорија:Порторож| ]]
[[Категорија:Градови во Словенија]]
[[Категорија:Општини во Словенија]]