Разлика помеѓу преработките на „Копер“

Додадени 53 бајти ,  пред 4 години
с
с
 
==Надворешни врски==
{{Commonsрв|Koper}}
* [http://www.koper.si/index.php?&lang=eng&item=4&page=minihome Официјално мрежно место]
* [http://www.luka-kp.si/slo/ Пристаниште Копер]
* [http://www.burger.si/Koper/seznam.html Панорами од Копер и околината]
 
{{Словенија-никулец}}
 
{{Словенија-гео-никулец}}
 
 
{{Словенечка ривиера}}
 
[[Категорија:Копер| ]]
[[Категорија:Градови во Словенија]]
[[Категорија:Општини во Словенија]]
[[Категорија:Копер| ]]