Разлика помеѓу преработките на „Франтишек Вацлав Мареш“

нема опис на уредувањето
 
 
{{Никулец за биографија}}
[[Категорија:Добитници на Медал за заслуги за Македонија]]
 
[[Категорија:Виенски универзитет]]
[[Категорија:Чешки македонисти]]
Анонимен корисник