Поп-музика: Разлика помеѓу преработките

Одземени 88 бајти ,  пред 7 години
Одбиени последните 4 промени во текстот и вратена преработката 3064377 на M4r51n
(Одбиени последните 4 промени во текстот и вратена преработката 3064377 на M4r51n)
 
== Светски поп ==
* [[Џастин ГејберБибер]]- нарекуван и крал на геј музиката
 
* [[Мајкл Џексон]] - нарекуван и „крал на поп-музиката“
* [[One Direction]]
* [[Шерил Кол]]
* [[Лејди Гага]]
 
== Македонски поп ==