Разлика помеѓу преработките на „Алматинска област“

с
нема опис на уредувањето
с
с
| name = Алматинска област
| native_name = Алматы облысы<br />Алматинская область
| settlement_type = [[ПровинцијаОбласти во Казахстан|Област]]
| image_skyline =
| imagesize =
 
==Наводи==
{{reflistнаводи}}
 
 
{{ПокраиниОбласти наво Казахстан}}
 
[[Категорија:Области во Казахстан]]