Разлика помеѓу преработките на „Области во Казахстан“

с
нема опис на уредувањето
с
с
'''[[Казахстан]]''' е поделен на '''14 области''', и тоа:
 
{{Карта на областите во Казахстан}}
[[File:640px-Kazakhstan provinces.png|thumb|left|350px|Покрианите на Казахстан]]
 
{{-}}
{| class="wikitable" style="font-size:95%;"