Разлика помеѓу преработките на „Области во Казахстан“

Нема измена во големината ,  пред 5 години
с
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:Q836672)
с
| <font color=#55797B> 4||[[Слика:Zhambyl province seal.png|50 п]]||[[Жамбил (област)|Жамбил]]||[[Тараз]]|| 144&nbsp;000 km² || 983&nbsp;900
|-
| <font color=#55797B> 5||[[Слика:South Kazakhstan province seal.png|50 п]] ||[[Јужен Казакстан (област)|Јужен Казахстан]]||[[ЧимкентШимкент]]|| 118&nbsp;600 km²|| 1&nbsp;976&nbsp;700
|-
| <font color=#55797B> 6|| [[Слика:Kyzylorda province seal.png|50 п]] ||[[Кизилорда (област)|Кизилорда]]||[[Кизилорда]]|| 226&nbsp;000 km² || 596&nbsp;300