Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Ботаника-никулец“

с
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 23 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q6535345 (translate me))
с
{{asbox
<div class="boilerplate metadata" id="stub"><table cellpadding="0" cellspacing="0" style="background-color: transparent;"><tr ><td >[[Податотека:Oakleaf template.gif|48px| ]]</td ><td >''&nbsp;Оваа статија од областа на [[ботаника|ботаниката]] е [[Википедија:Што е никулец?|никулец]]. Можете да [[Помош:како да уредам страница|помогнете]] со тоа што ќе ја [{{SERVER}}{{localurl:{{NAMESPACE}}:{{PAGENAME}}|action=edit}} проширите.]''</td ></tr ></table ></div >[[Категорија:Никулци од областа на ботаниката]]
| image = Oakleaf template.gif
 
| pix = 35
<noinclude>
| subject =
[[Категорија:Шаблони за никулци од областа на ботаниката]]
| qualifier = од областа на [[ботаника]]та
 
| category = Никулци од областа на ботаниката
| tempsort =
| name = Template:Botany-stub
}}<noinclude>
[[Категорија:Шаблони за никулци од областа на ботаниката|Ботаника]]
</noinclude>