Разлика помеѓу преработките на „Џозеф Хутон Тејлор“

(Создадена страница со: {{Нобеловец}} {{Infobox scientist | name = Џозеф Хутон Тејлор | image = 2008JosephTaylor.jpg | image_si...)
 
{{DEFAULTSORT:Тејлор, Џозеф Хутон}}
[[Категорија:Членови на Националната академија на науките на САД]]
[[Category:Albert Einstein Medal recipients]]
[[Категорија:Американски астрономи]]
[[Категорија:Американски нобеловци]]