Разлика помеѓу преработките на „Алберто Контадор“

Додадени 65 бајти ,  пред 5 години
нема опис на уредувањето
| name = Алберто Контадор
| image = Critérium du Dauphiné 2014 - Etape 6 - Alberto Contador.jpg
| fullnamecaption = Контадор на [[Критериум ду Дофине 2014]]
| fullname = Алберто Контадор Веласко
| nickname = Ел Пистолеро (''El Pistolero'')
| birth_date = {{birth date and age|1982|12|6|df=yes}}