Разлика помеѓу преработките на „Камбре“

Додадени 28 бајти ,  пред 6 години
нема опис на уредувањето
с (oтстранета Категорија:Општини во Ла Коруња со помош на HotCat)
nickname = Cambre|
image_flag =|
image_seal =Escudo de Cambre (2009).svg |
image_map = Situacion_Cambre.PNG |
map_caption = Location of '''Cambre''' within [[Galicia (Spain)|Galicia]] |
137

уредувања