Разлика помеѓу преработките на „Сергеј Прокофјев“

Одземени 22 бајти ,  пред 5 години
с
Removing Link FA template (handled by wikidata) - The interwiki article is not featured
с (Removing Link GA template (handled by wikidata))
с (Removing Link FA template (handled by wikidata) - The interwiki article is not featured)
[[Категорија:Родени во 1891 година]]
[[Категорија:Починати во 1953 година]]
 
{{Link FA|be-x-old}}
15.694

уредувања