Разлика помеѓу преработките на „Прост број“

Додадени 2 бајти ,  пред 5 години
нема опис на уредувањето
Која било друга факторизација на 23244 како производ од прости броеви ќе биде идентична на дадената, освен редоследот на множителите. Во практиката постојат повеќе алгоритми (постапки) за факторизација на прости множители на поголеми броеви.
 
[[Категорија:Прости броеви| ]]