Разлика помеѓу преработките на „Луго“

Одземени 16 бајти ,  пред 5 години
с
Removing Link FA template (handled by wikidata)
с (Removing Link FA template (handled by wikidata))
 
Луго има површина од 329,78 км² и население од 97.635 жители (2010). За првпат во шпаско време градот се споменува во [[1 век п.н.е.]] [[УНЕСКО]] во 1985 година, стариот дел од градот го вклулчил во списокот на светско наследство.
 
{{Link FA|gl}}
 
[[Категорија:Луго (покраина)]]
15.694

уредувања