Разлика помеѓу преработките на „Струшки вечери на поезијата“

Нема измена во големината ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
|-
|[[2015]]<ref>[http://www.mkd.mk/kultura/knizhevnost/kineskiot-poet-bei-dao-e-dobitnik-na-zlaten-venec-na-svp-za-2015-godina ''Кинескиот поет Беи Дао е добитник на „Златен венец“ на СВП за 2015 година'']</ref>
|[[БеиБеј Дао]]
|{{знаме|Кина}}
|}