Грб на Хрватска: Разлика помеѓу преработките

Одземени 16 бајти ,  пред 7 години
с
Removing Link FA template (handled by wikidata)
с (Bot: Migrating 42 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q184252 (translate me))
с (Removing Link FA template (handled by wikidata))
[[Категорија:Државни грбови во Европа|Хрватска]]
[[Категорија:Национални симболи на Хрватска]]
 
{{Link FA|hr}}
15.694

уредувања