Разлика помеѓу преработките на „Луј XVI“

Одземени 60 бајти ,  пред 6 години
с
Removing Link FA template (handled by wikidata) - The interwiki article is not featured
с (Removing Link FA template (handled by wikidata) - The interwiki article is not featured)
[[Категорија:Европски монарси од 18 век]]
[[Категорија:Погубени на гиљотина за време на Француската револуција]]
{{Link FA|ca}}
{{Link FA|de}}
{{Link FA|eo}}
{{Link FA|es}}
15.694

уредувања