Разлика помеѓу преработките на „Санкт Петербург“

Одземени 46 бајти ,  пред 5 години
с
Removing Link FA template (handled by wikidata) - The interwiki article is not featured
(илустрирање)
с (Removing Link FA template (handled by wikidata) - The interwiki article is not featured)
[[Категорија:Градови-херои на СССР]]
[[Категорија:Пристанишни градови на Балтичкото Море]]
 
{{Link FA|de}}
{{Link FA|fi}}
{{Link FA|ro}}
15.694

уредувања