Разлика помеѓу преработките на „Пела“

Одземени 16 бајти ,  пред 5 години
с
Removing Link FA template (handled by wikidata)
с
с (Removing Link FA template (handled by wikidata))
[[Категорија:Егејска Македонија]]
[[Категорија:Постол]]
 
{{Link FA|fr}}
{{Историски главни градови на Македонија}}
15.694

уредувања