Разлика помеѓу преработките на „Полски јазик“

Одземени 16 бајти ,  пред 5 години
с
Removing Link FA template (handled by wikidata) - The interwiki article is not featured
с (додадена Категорија:Лехитски јазици со помош на HotCat)
с (Removing Link FA template (handled by wikidata) - The interwiki article is not featured)
[[Категорија:Западнословенски јазици]]
[[Категорија:Лехитски јазици]]
 
{{Link FA|ro}}
15.694

уредувања