Разлика помеѓу преработките на „Ислам“

Одземени 76 бајти ,  пред 5 години
с
Removing Link FA template (handled by wikidata) - The interwiki article is not featured
(Одбиени последните 6 промени во текстот (од 78.157.18.252) и вратена преработката 3285922 на 79.126.138.98)
с (Removing Link FA template (handled by wikidata) - The interwiki article is not featured)
[[Категорија:Ислам| ]]
[[Категорија:Аврамски религии]]
 
{{Link FA|en}}
{{Link FA|he}}
{{Link FA|id}}
{{Link FA|pt}}
{{Link FA|tr}}
15.694

уредувања