Разлика помеѓу преработките на „Линукс“

Одземен 31 бајт ,  пред 6 години
с
Removing Link FA template (handled by wikidata)
с (Отстрането уредувањето на 31.11.117.97 (разговор), вратено на последната верзија на Addbot)
с (Removing Link FA template (handled by wikidata))
[[Категорија:Linux| ]]
[[Категорија:Слободни оперативни системи]]
 
{{Link FA|ar}}
{{Link FA|de}}
15.694

уредувања